Atina: Sukobi kod parlamenta

Izvor: B92, 20.Okt.2011, 10:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atina: Sukobi kod parlamenta

Beograd -- Ispred zgrade parlamenta u Atini došlo do sukoba demonstranata i policije, kada su demonstranti počeli da bacaju kamenice i Molotovljeve koktele na policiju.

U isto vreme, u parlamentu se održava rasprava o novim merama štednje o kojima poslanici treba da se izjasne kasnije danas. U njima se predviđa smanjenje plata i penzija, povećanje poreza i smanjenje radne snage u javnom sektoru.

Dve vodeće sindikalne federacije od četvrtka održavaju generalni štrajk >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je paralisao zemlju.

U Atini su i prošle noći zabeleženi sukobi policije i demonstranata, posle nereda u kojima je povređeno najmanje 45 ljudi, od kojih troje civila, prenose agencije.

Na ulice glavnog grada Grčke u četvrtak je izašlo više od 100.000 ljudi, dok sindikati tvrde da ih je bilo čak 200.000, kako bi izrazili ogorčenje zbog plana vlade da usvoji nove mere štednje zbog ogromnog javnog duga i recesije koja je pogodila zemlju.

Otkazani letovi za Grčku

Letovi iz Beograda za Atinu i Solun koji su bili planirani za danas otkazani su zbog generalnog štrajka u Grčkoj, rečeno je u "Jat ervejzu".

Zbog dvodnevnog generalnog štrajka u Grčkoj, koji je počeo juče zbog najavljenih mera štednje, ne rade javne službe, carinici, železničari, poreznici, aerodromske službe, zaposleni na feribot linijama..., a i novinari su obustavili rad. To će, kako je najavljeno, biti najveći štrajk u Grčkoj otkako je počela ekonomska kriza u toj zemlji.
Pogledaj vesti o: JAT

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.