Premijera poslednjeg filma Ružice Sokić

Izvor: Vesti-online.com, 10.Jun.2015, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijera poslednjeg filma Ružice Sokić

Film "Open Cage/Otvoreni kavez" Siniše Galića, poslednji u kome je glumila Ružica Sokić, premijerno će biti prikazan u subotu, 13. juna, u Domu omladine Beograda. Ulaz na premijeru je slobodan.

Srpsko-nemačka produkcija "Open Cage" je poslednje pojavljivanje Ružice Sokić na velikom platnu, a uz nju igraju i Jelena Rakočević Cekić, Boris Komnenić, Nenad Okanović, Jelica Sretenović, Leni Veselman, Heiko Pikovski...

Galić je naglasio da je film posvećen Ružici >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Sokić.

- Saradnja sa Ružicom Sokić bila je velika čast za mene. Ružica je glumica koja je celi svoj život  posvetila filmu i televiziji, a ostala mi je u divnom sećanju još iz doba mog detinjstva u bivšoj Jugoslaviji - rekao je on.

- Ružica je u našem filmu imala specijalnu ulogu, komšinice Ruže, koju je uprkos okolnostima igrala sa velikim entuzijazmom i posvećenošću. Nažalost, Ružica je preminula u toku postprodukcije filma tako da je ovaj projekat njen zadnji film. Zbog našeg velikog poštovanja prema Ružici, kao jednoj od najpoznatijih glumica iz bivše Jugoslavije, želimo da ovaj film posvetimo njoj i njenoj porodici - rekao je Galić.

Ana (Leni Veselman), mlada fotoreporterka iz Berlina, putuje u Srbiju da napravi reportažu o izbeglicama. Po dolasku u Beograd saznaje da neće moći da sprovede projekat kako je planirala. Preko taksiste Džekija (Nenad Okanović) upoznaje nepoverljivu mladu devojku Maju (Jelena Rakočević Cekić) koja radi u obližnjem restoranu brze hrane. Maja je nezadovoljna životom u Srbiji i sanja o novom početku negde u inostranstvu.

U pokušaju da sprovede svoj projekat do kraja, Ana počinje tajno da pravi prilog o Maji. Zaslepljena željom da pobegne iz Srbije, Maja ne uviđa Anine prave namere.

- Ideja za film "Otvoreni kavez" nastala je u nekoliko poslednjih godina. Putovanja i susreti u Beogradu su uvek bili inspirativni. Pored razlika primetio sam i veliki broj sličnosti između Berlina, u kojem sam odrastao, i Beograda koji je sve više privlačio moju pažnju. Tako sam odlučio da napravim film koji povezuje obe sredine kroz protagoniste priče - rekao je Galić.

Glavne junakinje filma, Ana i Maja, veoma su različite kako po karakteru i mentalitetu tako i po svojim životnim okolnostima. Kroz njihov susret i njihovo poznanstvo mi ipak otkrivamo i sličnosti koje ih povezuju. U njihovom susretu, u kojem se odražavaju lični sukobi i aktuelne društvene tendencije, vidim i suštinu ovog filma, objasnio je reditelj filma.

Film je snimljen u Berlinu i Beogradu uz učestvovanje mladih filmadžija iz Srbije, Nemačke, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Bugarske.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.