Film Besa srpski kandidat za Oskara

Izvor: Blic, 24.Sep.2010, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Film "Besa" srpski kandidat za Oskara

Drama Srđana Karanovića "Besa" biće ovogodišnji srpski kandidat za 83-godišnju nagradu Oskar za film van engleskog govornog područja, javlja RTS.

Srđan Karanović

U filmu o neočekivanoj ljubavi i svečanom obećanju igraju Predrag Miki Manojlović, Iva Krajnc, Nebojša Dugalić i Radivoje Bukvić.

Stručni odbor srpske Akademije filmske umetnosti i nauke danas će u podne održati konferenciju za novinare u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Muzeju kinoteke u Beogradu, kada će i zvanično biti objavljena odluka.

Glavne uloge u ljubavnoj drami koja se dešava u malom mestu na jugu Srbije u vreme Prvog svetskog rata igraju Predrag Miki Manojlović i mlada slovenačka glumica Iva Krajnc.

Priča Karanovićevog filma počinje u leto 1914. kada direktor škole, Srbin, dobija ratni raspored, a suprugu Leu (Krajncova), Slovenku, nastavnicu muzike koju je upoznao na studijama u Beču, nema kome da ostavi.

Školski poslužitelj, patrijarhalni Albanac Azem (Manojlović) direktoru daje „besu" da će čuvati Leu.

Neočekivana ljubav između glavnih junaka preti da dovede u pitanje svečano obećanje, koje se prema tradiciji mora održati po cenu života.

Epizodne uloge igraju Nebojša Dugalić (direktor škole), Radivoje Bukvić, kao oficir srpske vojske čija je jedinica smeštena u školsku zgradu i Ana Kostovska, kao nastavnica iz mesta, žena sa predrasudama.


Pogledaj vesti o: Film Besa

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.