Mrnjau fest u Domu omladine

Izvor: B92, 17.Nov.2016, 14:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mrnjau fest u Domu omladine

U Domu omladine Beograda 10. i 11. decembra biće održan treći po redu Mrnjau Fest - jedinstveni festival posvećen mačkama!

Na festivalu će pored prelepih maca biti i puno dobrih vibracija i kreativnosti, jer mačke su od pamtiveka bile pratioci kreativnih ljudi - od umetnika do naučnika, od Leonarda do Tesle. Ovom prilikom će društvo ljubitelja mačaka Le PETit proslaviti prvih pet godina postojanja.

Mrnjau >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Fest će biti otvoren za posetioce od 11:00 do 18:00. Kreativne radionice i programi za decu počinju u 12:00.

Glavni program festivala je zvanična međunarodna izložba mačaka po WCF (World Cat Federation) sistemu. Izlažu se rasne i domaće mačke u svim WCF kategorijama. Pred kraj svakog takmičarskog dana priređuje se javno ocenjivanje i prezentacija rasa, a veliko finale su Best in Show i Best of Best revije.

U nadmetanju za titule najlepših očekuje se prisustvo izuzetnih mačaka iz Srbije i mnogih evropskih zemalja. Biće zastupljene sve popularne rase: britanke, mejn kunovi, persijanke ali i rase koje se ređe viđaju: afrodite, bengalke, birmanke, nebelung, norveške šumske, korniš reks, sfinks i druge. Domaće mace su takođe dobrodošle i ravnopravno se takmiče za nagrade!

U kontaktu sa veterinarima, specijalistima za ishranu i ponašanje mačaka, saznaćemo kako valjano negovati mačke, kako ih pravilno hraniti, vaspitavati, šta su mitovi a šta činjenice, kako se izboriti sa predrasudama vezanim za mačke i još mnogo toga.

Atelje Kreativistika će prirediti otvorene kreativne radionice, te će učesnici kao uspomenu sa Mrnjau Festa poneti neku originalno svojeručno napravljenu mačkotvorinu. Vešti prsti šminkera pretvoriće dečja lica u male i velike mačke, tigrove, lavove ili kakvo drugo mačje biće iz mašte, a devojačka lica u mačkolike vamp heroine.

U subotu, prvog dana Mrnjau Festa, predstaviće se primenjeni umetnici sa svojim maštovitim „šapotvorinama" – ručnim radovima čija je zajednička tema mačka, te eto prilike da sebe ili drage nam ljude darujemo unikatnim poklončićem, a mace obradujemo nekom zanimljivom korpicom ili igračkom.

U nedelju, drugog dana Mrnjau Festa, u saradnji sa Veterinom Beograd biće organizovano udomljavanje mačića bez doma. Posetioci će imati priliku da izaberu i povedu kući macu svog života - novog čupavog, predljivog i maznog člana porodice. Sve udomljene mace biće na licu mesta čipovane, vakcinisane i biće im obezbeđena besplatna sterilizacija.

Program takmičenja mačaka:

Ocenjivanje maca za stolom, posebno atraktivno javno ocenjivanje (WCF ringovi), Best in Show i Best of Best revije na pozornici.

Subota, 10. decembar: Takmičenje domaćih maca za Le PETit HHP Cup.

Nedelja, 11. decembar: Takmičenje svih maca za prestižnu WCF Silver Master titulu u Jubilee ringu i proglašenje Best Supreme – najbolje mace na izložbi.

Cena ulaznice: 300 dinara. Za decu predškolskog uzrasta ulaz je slobodan!

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Novogodišnja čarolija na Mrnjau festu

Izvor: B92, 17.Nov.2016

Krajem godine, 10-11. decembra u Domu omladine Beograda biće održan treći po redu Mrnjau fest - jedinstveni festival posvećen mačkama!..Izvor: Le PETit WCF..Na festivalu će pored prelepih maca biti i mnogo dobrih vibracija i kreativnosti, jer mačke su od pamtiveka bile pratioci kreativnih ljudi...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.