Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Jan.2021, 13:29
FBI upozorava: Planiraju se neredi u svih 50 saveznih država
Federalni istražni biro (FBI) upozorio je da bi moglo da dođe do oružanih protesta u svih 50 saveznih američkih država, ukoliko Demokratska stranka nastavi sa opozivom predsednika Donalda Trampa pre isteka mandata 20. januara.
To je objavio američki ABC njuz na osnovu interne beleške FBI-a u koju je imao uvid i u kojoj se navodi upozorenje na mogući "veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ustanak".
Kako se navodi, FBI je dobio informacije da neidentifikovana naoružana grupa namerava da se 16. januara uputi u Vašington.
Dodaje se i da je FBI poslednjih dana dobijao informacije o grupi koja planira da poziva "na juriš" na sudnice lokalne i savezne vlade i administrativne zgrade u slučaju da Tramp bude opozvan, kao i da planira da izvede napade na sam dan inauguracije izabranog predsendika Džoa Bajdena.
Do sada FBI je primio oko 45.000 dojava putem digitalnih medija o tome, i one se sada proveravaju.
Savezne službe za sprovođenje zakona savetovale su policijske agencije da povećaju broj obezbeđenja u državnim ustanovama širom zemlje, posle nereda na Kapitol hilu.
Nakon tih dešavanja demokrate su u Predstavničkom domu, pogurale inicijativu da potpredsednik Majk Pens i vlada, pozovu na 25. amandman koji bi Trampa proglasio nesposobnim za obavljenje predsedničkih dužnosti i postavili Pensa za v.d. predsednika do Bajdenove inauguracije.
Međutim, taj pokušaj je blokirao republikanac Alek Muni iz zapadne Virdžinije, nakon čega je Predstavnički dom tada uveo član o opozivu Trampa zbog podsticanja pobune.
U obrazloženju te mere demokrate navode da je Tramp pokazao da će i dalje predstavljati pretnju nacionalnoj bezbednosti, demokratiji i Ustavu ako mu se dozvoli da ostane na funkciji.
Inauguracija Džoa Bajdena trebalo bi da se održi 20. januara.
U međuvremenu, Tramp je odobrio proglašenje vanrednog stanja u Vašingtonu do 24. januara, što će omogućiti angažovanje većeg broja policije u toj državi.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
FBI upozorava: Planiraju se neredi u svih 50 saveznih država
Izvor: Nezavisne Novine, 12.Jan.2021
VAŠINGTON - Federalni istražni biro (FBI) upozorio je da bi moglo da dođe do oružanih protesta u svih 50 saveznih američkih država, ukoliko Demokratska stranka nastavi sa opozivom predsjednika Donalda Trampa prije isteka mandata 20. januara.





