Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Dec.2022, 19:49
Konstrakta dobila nagradu za najbolji tekst na ovogodišnjem "Evrosongu"
Predstavnica Srbije na "Pesmi Evrovizije" u Torinu, Ana Đurić Konstrakta, dobila je nagradu za najbolji tekst na ovogodišnjem izdanju takmičenja za pesmu "In corpore sano".
Nagrade se dodeljuju na osnovu glasova pratilaca zvaničnog naloga "Pesme Evrovizije", a osim predstavnice Srbije, nominovani su bili predstavnici Italije i Portugalije i pobednici takmičenja iz Ukrajine, prenosi RTS.
Ana Đurić Konstrakta zauzela je peto mesto na takmičenju, što >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je bio najbolji plasman Srbije na "Pesmi Evrovizije" od 2012. godine, kada je Željko Joksimović bio trećeplasirani.
Ovogodišnja Pesma Evrovizije održana je u Torinu, a pobedu je odnela Ukrajina.
Zbog situacije u toj zemlji sledeće godine takmičenje će biti održano od 9. do 13. maja u Liverpulu, u Velikoj Britaniji, koja je u Italiji zauzela drugo mesto.
Pogledaj vesti o: Evrovizija 2015
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Konstrakti nagrada za najbolji tekst
Izvor: Nezavisne Novine, 27.Dec.2022
Predstavnica Srbije na "Pjesmi Evrovizije" u Torinu Ana Đurić Konstrakta dobila je nagradu za najbolji tekst na ovogodišnjem izdanju takmičenja za pjesmu "In corpore sano".
VELIKO PRIZNANJE ZA KONSTRAKTU Dobila evrovizijsku nagradu - pobedila i Ukrajince
Izvor: Blic, 27.Dec.2022
Ovogodišnja predstavnica Srbije na "Evroviziji" u Torinu, Ana Đurić Konstrakta, dobila je nagradu za najbolji tekst na ovogodišnjem izdanju takmičenja, za svoj hit "In corpore sano".













