UEFA kaznila bivšeg trenera Kluža zbog divljanja

Izvor: Blic, 02.Dec.2010, 21:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UEFA kaznila bivšeg trenera Kluža zbog divljanja

Disciplinska komisija Evropske fudbalske unije (UEFA) zabranila je bivšem treneru rumunskog šampiona Kluža Sorinu Kartuu da vodi neki klub u takmičenjima pod njenom ingerencijom i novčano ga kaznila sa 10.000 evra.

Ovako strogu kaznu rumunski stručnjak zaradio je prošle sedmice na meču petog kola E grupe Lige šampiona protiv švajcarskog prvaka Bazela na gostujućem terenu, kada je revoltiran >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sudjenjem razbio pleksiglas koji okružuje klupu namenjenu za stručni štab i rezervne igrače gostiju.

Kartu je već kažnjen od kluba, pošto je izgubio posao u Klužu, a na klupi ga je zamenio doskorašnji asistent Alin Minteuan.

Kluž se kolo pre kraja takmičenja po grupama nalazi na poslednjoj poziciji sa samo tri osvojena boda i bez šansi za prolazak u osminu finala Lige šampiona.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija,   Fudbal

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.