Stao u odbranu Srbije: Sankcije? To je smešno

Izvor: B92, 06.Okt.2023, 09:36

Stao u odbranu Srbije: Sankcije? To je smešno

Granada -- Ideja o uvođenju sankcija Srbiji je smešna, a takav scenario je nemoguć.

To je izjavio mađarski premijer Viktor Orban.

On je to rekao novinarima uoči početka samita lidera EU i istakao da Srbi poslednje dve godine pate i trpe razne provokacije.

"Morate da razumete kako se Kosovo ponaša. Ne treba da provociraju Srbe", rekao je Orban.

Dodao je da bez Srbije nema >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stabilnosti na Balkanu i da treba pomoći Srbiji da stabilizuje region.

Orban: "Odnosi Mađarske i Republike Srpske su odlični"

Podsetimo, pre nekoliko dana mađarski premijer bio je gost predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Beogradu gde su, između ostalog, razgovarali o situaciji na KiM.

Orban je i tada ponovio da Srbija ima punu podršku Mađarske, na čemu mu je srpski predsednik zahvalan, što je i izjavio tom prilikom.

Inače, Orban je i ranije izjavljivao da Srbi nisu problem Balkana, već rešenje, što je još samo jedna u nizu izjava podrške našoj zemlji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Orban: Ideja o sankcijama Srbiji smešna, to je nemoguće

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Okt.2023

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da je ideja o uvođenju sankcija Srbiji smešna, kao i da je to nemoguće.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Orban poslao poruku: Ideja o sankcijama Srbiji smešna, to je nemoguće!

Izvor: 24sedam.rs, 06.Okt.2023

Dodao je da bez Srbije nema stabilnosti na Balkanu i da treba pomoći Srbiji da stabilizuje region

Nastavak na 24sedam.rs...

Orban na pitanje o uvođenju sankcija Srbiji: To je smešno i nemoguće

Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Okt.2023

Mađarski premijer Viktor Orban je na samitu u Granadi, na pitanje o uvođenju sankcija Srbiji, rekao da je "to smešno i nemoguće".

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.