Izvor: Kurir, 19.Jul.2011, 20:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KUSTA POKROVITELJ MUZIČKOG FESTIVALA U DRVENGRADU
BEOGRAD - Prvi Mokrogorski muzički festival (MMF), biće održan u Drvengradu na Mokroj Gori od 6. do 8. avgusta, pod pokroviteljstvom reditelja Emira Kusturice i na inicijativu tima muzičkih pedagoga, najavili su organizatori.
Tokom festivala u Drvengradu će nastupiti Dragoslav Pavle Aksentijević i ansambl "Zapis", gitarista i perkusionista Branko Trijić, ansambl "Kolo", kao i virtuoz na razlicitim duvačkim instrumentima Miloš Nikolić.
U Drvengradu će na otvorenom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nastupiti i pevačica Branislava Podrumac, umetnik Veljko Nikolić (Papa Nik), koji svira veliki broj instrumenata i koji će publici na festivalu, kako je najavljeno, pripremiti veliko muzičko graditeljsko iznenađenje.
Na Festivalu će biti organizovane muzičko-ekološke radionice u kojima će profesori Jasna Jovićević i Bojan Ivković učiti decu da grade instrumente od recikliranih materijala i na taj način, kroz pesmu i igru, pričati im o očuvanju životne sredine.
Mokrogorski muzički festival je i podsećanje na tradicije uličnih svirača, koji će se ovog puta u Drvengradu, na promenadi, susretati sa gostima i domaćinima, svirati, igrati i podučavati o muzici koju izvode i instrumentima koje čuvaju od zaborava.
"Glavni cilj prvog izdanja festivala jeste skretanje pažnje javnosti na one umetnike koji već decenijama, vođeni samo entuzijazmom i ljubavlju, spašavaju naše kulturno blago od zaborava", navodi se u saopštenju organizatora.
Učesnici festivala će biti umetnici koji čuvaju autentičnu tradiciju Srbije, u rasponu od drevne srednjovekovne duhovne muzike do narodnih melodija i igara, ali i oni koji stvaraju inspirisani srpskim muzičkim nasleđem.
Planirano je da Festival od 2012. godine postane međunarodni i da paralelno sa očuvanjem muzičkog nasleđa, prepoznaje važnost očuvanja prirodne sredine.
Kusta pokrovitelj muzičkog festivala u Drvengradu
Izvor: Glas javnosti, 20.Jul.2011, 07:40
BEOGRAD - Prvi Mokrogorski muzički festival (MMF), biće održan u Drvengradu na Mokroj Gori od 6. do 8. avgusta, pod pokroviteljstvom reditelja Emira Kusturice i na inicijativu tima muzičkih pedagoga, najavili su organizatori...Tokom festivala u Drvengradu će nastupiti Dragoslav Pavle Aksentijević...











