BOROVČANIN HVATA ZALET ZA EVROPSKU TITULU

Izvor: Kurir, 27.Mar.2011, 19:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BOROVČANIN HVATA ZALET ZA EVROPSKU TITULU

DRVENGRAD - Srpski bokser, trenutno 14. na svetskoj rang listi u WBC kategoriji Nenad Borovčanin, odrađuje u Drvengradu, gde je gost filmskog reditelja, Emira

DRVENGRAD - Srpski bokser, trenutno 14. na svetskoj rang listi u WBC kategoriji Nenad Borovčanin, odrađuje  u Drvengradu, gde je gost filmskog reditelja, Emira Kusturice, nastavak priprema za meč u kome će se boriti za titulu šampiona Evrope

u profesionalnom boksu. Prvu fazu priprema za najznačajniji >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << meč u dosadašnjoj karijeri Borovčanin je imao na Tirolu, zajedno sa svetskim šampionom, Vitalijem Kličkom.

Meč u kome će se Borovčanin boriti za najveću titulu u karijeri biće održan polovinom maja, ili početkom juna 2011. godine u Banja Luci. Uskoro će biti poznati datum i protivnik našeg asa, a za sada je najkonkretniji izazov Bugarina Semerdžijeva.

Organizator ovog meča najavljuje bokserski spektakl, do sada neviđen na ovim prostorima, uz televizijski prenos nekoliko TV stanica iz regiona.

Borovčanin se u Drvengradu priprema zajedno sa Milanom Piperskim, koji je kao i

Nenad, član Bali - Balkanboksing kampa. Piperski se priprema za mečeve koji ga očekuju, prvi već 8. aprila u Hamburgu, a drugi 29. aprila u Podgorici, kao i uvodna borba Borovčaninu u Banja Luci.

- Posle prve faze priprema, na Tirolu, gde sam trenirao sa Vitalijem Kličkom, bazične pripreme nastavio sam sa kolegom Milanom Piperskim u staroj bazi Drvengradu, na Mećavniku, kod Emira Kusturice. Trenirati u Drvengradu je poseban osećaj, jer vlada

apsolutni mir, što je veoma bitan momenat za psihu svakog sportiste, s obzirom na to da imam mukotrpne treninge - ispričao je Nenad Borovčanin dodajući:

Pripreme se svode na duge deonice trčanja po parku prirode Mokra Gora, rad u teretani, veliki broj rundi na džaku i sa medicinkom. Meč u Banja Luci je za mene meč karijere i šansa da se zlatnim slovima upišem u istoriju evropskog boksa- konstatovao je Borovčanin.

Pobedama u 2010. i plasmanom na 14. poziciju svetske rang liste u WBO kategoriji, komisija za titule i rejting svetske bokserske organizacije (WBO),

donela je odluku da Nenad Borovčanin može boksovati za upražnjenu titulu šampiona Evrope u WBO verziji, a ukoliko je osvoji, naćiće se na rang listi 15 izazivača šampiona sveta u WBO verziji.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.