Izvor: B92, 24.Jul.2013, 18:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Snažan rast profita "Forda"
Njujork -- Američki automobilski gigant "Ford" je u drugom kvartalu evidentirao snažan rast profita, podstaknut rastom prihoda, pogotovo u SAD i Kini.
Drugi po veličini proizvođač automobila u SAD ostvario je neto profit od 1,2 milijarde dolara, 18,6 odsto veći u odnosu na isti period lane, prenela je agencija Frans pres, pozivajući se na saopštenje kompanije.
Zarada po akciji od 45 centi nadmašila je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << očekivanja analitičara sa Volstrita, koji su prognozirali zaradu od 37 centi.
"Ford" navodi da je u Severnoj Americi i azijsko-pacifičkom regionu ostvaren rekordan profit pre oporezivanja. Prihodi kompanije porasli su za 14 odsto na 38,1 milijardu dolara.
Kompanija dodaje da je profit u Severnoj Americi, njenom najvećem tržištu, najviše doprineo rekordnom poslovanju.
U azijsko-pacifičkom regionu je ostvaren rekordan profit pre oporezivanja od 177 miliona dolara, a "Fordov" udeo na tom tržištu uvećan je za jedan odsto na 3,6 odsto.
Udeo Forda u Kini porastao je za 1,5 odsto na kvartalni rekord od 4,3 odsto, zahvaljujući snažnoj prodaji modela "fokus", "kuga" i "ekosport".
Pogledaj vesti o: Nju Jork
Prepolovljen profit američkog „Katerpilara“
Izvor: Capital.ba, 24.Jul.2013
NJUJORK, Američki industrijski gigant Katerpilar snizio je danas prognozu profita za 2013, navodeći da je zarada u drugom kvartalu pala za čak 43,5 odsto zbog slabe tražnje u važnim sektorima, ..
Porasli prihodi i profit „Forda“
Izvor: Capital.ba, 25.Jul.2013, 11:47
NJUJORK, Američki automobilski gigant „Ford“ je u drugom kvartalu evidentirao snažan rast profita, podstaknut rastom prihoda, pogotovo u SAD i Kini. Drugi po veličini proizvođač automobila u SAD ostvario je ..








