Dragutinović: Grčka rizik za Srbiju

Izvor: B92, 13.Jun.2011, 20:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dragutinović: Grčka rizik za Srbiju

Beograd -- Bivša ministarka finansija Srbije Diana Dragutinović kaže da bi nepovoljni rasplet dešavanja u Grčkoj mogao da dovede do nervoze na domaćem deviznom tržištu.

Dragutinović navodi i da to može da dovede do depresijacije koja bi se prenijela na inflaciju.

Ona je u uvodniku najnovijeg broja Kvartalnog monitora ocenila da bi grčka kriza mogla da umanji priliv kapitala u Srbiju, što bi bez >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prihoda od privatizacije, otežalo finansiranje budžetskog deficita.

Dragutinović smatra da u takvim okolnostima "nema prostora za dodatna povećanja plata i penzija, a prostor za druge inicijative može se stvoriti samo po osnovu ušteda na postojećim programima”.

Država, smatra bivša direktorka finansija, mora brže da izmiruje svoja plaćanja.

Restriktivna fiskalna politika mora biti praćena i restriktivnom monetarnom politikom, ocijenila je ona i dodala da je novi Program sa MMF-om neophodan za održanje makroekonomske stabilnosti.

Profesorka Ekonomskog fakulteta i bivša ministarka finansija Diana Dragutinović je nova glavna i odgovorna urednica Kvartalnog monitora nakon što je njen prethodnik na tom mestu, profesor Pavle Petrović, postao predsednik Fiskalnog saveta.
Pogledaj vesti o: Penzija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.