Atina se dogovorila sa kreditorima

Izvor: B92, 08.Jul.2013, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atina se dogovorila sa kreditorima

Atina -- Međunarodni kreditori su završili sa procenom napretka Grčke u sprovođenju reformi, čime je otvoren put za puštanje naredne tranše pomoći od 8,1 milijardi evra.

Portparol Evropske komisije, Sajmon O'Konor, objavio je na svom nalogu na Tviteru da je "trojka" međunarodnih kreditora završila sa misijom provere napretka Grcke u sprovođenju reformi, i da je sada na Evrogrupi da odluči o dodeli naredne tranše pomoći Grčkoj, prenosi Frans pres.

Iz Evropske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << komisije je, takođe, saopšteno da bi Grčka već naredne godine mogla ponovo da beleži rast.

Ministri finansija iz 17 zemalja evrozone sasaće se danas u Briselu, kako bi doneli odluku o tome da li je Grčka uradila dovoljno za dobijanje naredne runde pomoći.

"Misija međunarodnih kreditora je postigla dogovor sa grčckim vlastima u vezi sa ekonomskim i finansijskim merama, koje su neophodne kako bi se osiguralo da program ostane na putu postizanja svojih ciljeva", navedeno je u saopštenju EK.
Pogledaj vesti o: Grčka,   Twiter

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Atina postigla dogovor sa kreditorima

Izvor: Capital.ba, 08.Jul.2013

ATINA, Grčke vlasti postigle su danas dogovor sa međunarodnim kreditorima, čime je otvoren put da ministri finansija zemalja evrozone odobre isplatu nove tranše iz paketa finansijske pomoći Grčkoj. Međunarodna trojka, ..

Nastavak na Capital.ba...

EU: Zeleno svetlo da Letonija postane 18. članica evrozone

Izvor: Blic, 09.Jul.2013, 13:45

Brisel - Ministri finansija i ekonomije iz 28 zemalja Evropske unije dali su danas zeleno svetlo za ulazak Letonije u evrozonu od 1. januara 2014. godine. .."Savet za ekonomska i finansijska pitanja Evropske unije (ECOFIN) je doneo konačnu odluku, odobravajući članstvo Letonije u evrozoni od 2014.",...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.