Venus super spremna za Ozi Open

Izvor: B92, 10.Jan.2009, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Venus super spremna za Ozi Open

Venus Vilijams lako je savladala Veru Zvonarevu i tako obezbedila Amerikama pobedu na Džej Bi Klasiku u Hong Kongu.

Vilijamsova je dominirala od starta duela koji je dobila sa 6:2, 6:2, pa njena ekipa ima nedostižnu prednost od 3:1 u finalu zlatne grupe.

Ovaj duel uspedio je posle teške pobede Žizele Dulko nad Anom Čakvetadze od 3:6, 6:4, 6:4, pošto su Amerike u Rusija bile izjednačene 1:1.

Pobednica Vimbldona i šesta igračica sveta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vilijamsova, samo je jednu poziciju bolje plasirana od svoje protivnice, ali je igrala na mnogo višem nivou. Ona je u prvom setu povela sa 3:0, uzevši dva brejka i do kraja nije dozvolila protivnici da se vrati u set.

Ona je imala deset vinera i šest as udaraca, pa u sjajnoj formi dočekuje početak Australijan Opena, turnir koji nikada nije uspela da osvoji.

"Bila sam ovde mnogo godina i ovo je najbolji način da se pripremim za Australijan Open", rekla je Vilijamsova.

U srebrnoj grupi Azija-Pacifik je pobedila Evropu sa 3:0.
Pogledaj vesti o: Dzej

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.