Predsedniku FS Japana liga dosadna

Izvor: B92, 12.Jul.2009, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predsedniku FS Japana liga dosadna

Predsednik Fudbalskog saveza Japana Monotaki Inukai ocenio je da je domaća liga "dosadna" i pozvao igrače iz Džej-lige da više šutiraju na gol.

"Sa decom se ne radi dovoljno na šutiranju, tako da ona to ne rade kad počnu da igraju. U Džej-ligi se ne šutira dovoljno na gol - to je dosadno", rekao je Inukai. On je kao primer izneo podatak da brazilski fudbaler u proseku šutne 300.000 puta na gol pre nego što postane profesionalac, dok Japanci to urade >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << samo 5.000 puta.

Inukai je rekao da su to zvanični podaci Fudbalskog saveza Brazila.

Japan je izborio plasman na Svetsko prvenstvo četvrti uzastopni put, a selektor Takeši Okada rekao je da je polufinale cilj reprezentacije na Mundijalu u Južnoj Africi sledeće godine.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.