Pistorijus nije ubio sa umišljajem

Izvor: B92, 11.Sep.2014, 14:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pistorijus nije ubio sa umišljajem

Južnoafrički atletičar Oskar Pistorijus oslobođen je optužbi za ubistvo sa predumišljajem, ali se i dalje suočava sa mogućom zatvorskom kaznom.

To znači da Pistorijus verovatno neće biti osuđen na doživotnu kaznu zatvora uz mogućnost da posle 25 godina podnese zahtev za pomilovanje.

Sudija Tokosile Masipa je imala pet opcija, ali je navela da je najveći problem u slučaju bilo utvrditi da li je Pistorijus ubio Stenkampovu sa predumišljajem, odnosno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da li je on nameravao da to uradi.

Odluka o konačnoj presudi je držana u tolikoj tajnosti da upućeni izvori navode da uvid u presudu nisu imali ni službenici suda, već, navodno, samo sudija Masipa.

Kompletnu vest možete pročitati na našoj informativnoj strani.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.