Izvor: B92, 30.Jan.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavak Kraljeva mamba
Američki pisac Oskar Ihuelos piše nastavak romana "Kraljevi mamba sviraju pesme ljubavi", za koji je dobio Pulicerovu nagradu, a planira i memoare o susretima sa poznatim muzičarima.
Objavljivanje dve knjige u utorak su najavile izdavačke kuće Hiperion buks, koja će objaviti roman "Beautiful Maria of My Soul", i Gotam buks, koja će izdati njegove memoare "Thoughts Without Cigarettes" u kojima pored ostalih opisuje susrete sa Rubenom Blejdsom i Luom Ridom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Sin kubanskih imigranata, 56-godišnji Ihuelos postao je prvi pisac poreklom sa španskog govornog područja koji je dobio Pulicerovu nagradu. Ihuelos je nagrađen za roman iz 1990. o dvojici brače muzičara Nestoru i Sesaru Kastilju. Roman je prodat u preko 300.000 primeraka i po njemu je snimljen film i postavljen mjuzikl.













