Kolarov asistirao u sedmici Sitija za poluvreme, Oskar srušio Bolton, Bane odmarao

Izvor: Blic, 24.Sep.2014, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolarov asistirao u "sedmici" Sitija za poluvreme, Oskar srušio Bolton, Bane odmarao

U okviru trećeg kola Liga kupa Engleske, Siti je deklasirao Šefild Venzdej sa 7:0 (0:0), Čelsi je bio bolji od Boltona sa 2:1 (1:1), dok je Totenhem preokrenuo protiv Notingem Foresta za 3:1 (0:0).

Mančester siti je ozbiljno pristupio meču sa Šefild Venzdejom i Pelegrini je izveo jak sastav, samo je Kabaljero menjao Harta, a u startnoj postavi se našao Frank Lampard, kao i reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov. Uprkos tome, Šefild je odolevao do 47. minuta, kada je počela >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kanonada.

Otpočeo je Lampard pogotkom sa peterca, sa iste razdaljine je zakucao loptu u mrežu i Džeko na pas Kolarova, a nadovezao se Navas sjajnim slalomom po desnom boku i efektnim pogotkom. Lampard je zatim iznudio penal i crveni karton Zajatea, a pri izvođenju najstrože kazne siguran je bio Jaja Ture. Tu nije bio kraj agoniji Šefilda, Džeko i Lampard su još jednom zatresli mrežu, kao i rezervista Poco, koji je zamenio Turea u 64. minutu.

U susretu Čelsija i Boltona, menadžer "plavaca" Žoze Murinjo odmarao je Ivanovića i Matića, a šansu je na najbolji mogući način iskoristio debitant Kurt Zuma, debitantskim pogotkom za 1:0 u 25. minutu. Nešto kasnije, Met Mils je izjednačio, a za izjednačenje bio je zadužen Oskar neodbranjivim udarcem u donji levi ugao sa 30-ak metara. Branislav Ivanović je svih 90 minuta odgledao sa klupe, dok je Nemanja Matić bio akter završnice, pošto je zamenio Akea pre nadoknade vremena.

Totenhem je dočekao Notingem u Londonu i gubio je od dvostrukog prvaka Evrope posle gola Granta u 62. minutu, ali je praktično iz prvog udarca u okvir gola došao do izjednačenja. Mejson je postigao sjajan prvenac i pokrenuo ekipu, pa su se nadovezali Soldado i Kejn za konačnih 3:1.