Dojč: Rast antisemitizma u Austriji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Avg.2014, 11:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dojč: Rast antisemitizma u Austriji

Predsednik Jevrejske zajednice u Austriji Oskar Dojč ocenio je danas da Jevreji u toj zemlji osećaju rast antisemitizma i islamski motivisanih napada na Jevreje.

"Broj islamsko motivisanih napada je u porastu, posebno od strane turske zajednice, koja je izložena jakoj političkoj agitaciji iz Turske. Na drugoj strani, broj desničarskih napada je ostao isti", rekao je on za bečki "Kurir".

Dojč je ukazao da su nedavno održane brojne demonstrancije na kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << su učesnici uzvikivali "Smrt Jevrejima", "Smrt Izraelu", a bili su vidljivi i kukasti krstovi.

"To je crvena linija koja ne sme biti prekoračena", upozorio je Dojč.

Dojč je rekao da su Jevreji za sada još bezbedni u Austriji, ali da je krajnje vreme da politika i civilno društvo učine nešto protiv rastućih antisemitskih akcija.

"Samo reči nisu dovoljne", kazao je on, dodajući da se među Jevrejima vodi već diskusija o napuštanju Austrije.

On je pozvao odgovorne iz muslimanskih udruženja da svom članstvu jasno stave do znanja da nema mesta antisemitizmu.

Takođe je ocenio da bi bilo važno da austrijski kancelar održi govor protiv antisemitizma, po uzoru na nemačku šeficu vlade Angelu Merkel, koja će to učiniti 14.septembra.

Kada je reč o konfliktu u Pojasu Gaze, Dojč se založio za to da EU ili UN uspostave tampon zonu između Izraela i Gaze.
Pogledaj vesti o: Dodela Oskara 2013

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.