Izvor: B92, 04.Nov.2009, 11:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Program "Sinemanije" za 4. novembar
Sedmog dana revije L'Oreal Paris Cinemania, 4. novembra na premijernom programu su filmovi "Gradsko ostrvo" u 17.00, "Džuli i Džulija" u 19.30 i "Grofica" u 22.00
U komediji "Gradsko ostrvo" upoznajte Rizove, porodicu koja bi mogla mnogo bolje da se slaže samo kad bi bili u stanju da jedni drugima kažu istinu.
Proglašen je za najbolji film od strane publike na festivalu Tribeka.
Uloge tumače Endi Garsija, Alen Arkin, Džuliana Margiles, Dominik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Garsija - Lorido, Emili Mortimer. Reditelj je Rejmond De Felita.
Meril Strip i Ejmi Adams tumače glavne uloge u filmu "Džuli i Džulija".
Počeci karijere neumorne Džulije Čajld, žene koja je zauvek promenila način na koji Amerika kuva, prepliću se sa odlukom blogerke Džuli Pauel, koja na prekretnici svog života osmišljava gotovo nerazuman plan kako bi fokusirala svoju energiju.
Scenarista, producent i reditelj filma Nora Efron besprekorno spaja ove dve izuzetne istinite priče razdvojene prostorom i vremenom u komediju koja dokazuje da ako imate pravu kombinaciju strasti i putera mozete da promenite svoj život i ostvarite snove. Preporučujemo svim gledaocima domaćih kuvarskih serijala.
Džuli Delpi je reditelj i glavna glumica filma "Grofica". Pored nje u filmu igraju Vilijem Hart, Ana Marija Marinka, Daniel Brul.
Mađarska grofica Eržebet Batori iz 17. veka, opsednuta svojom lepotom, počinila stotine ubistava iz uverenja da ce kupanje u krvi device sačuvati njenu mladost. Ona se smatra jednim od najstrašnijih serijskih ubica u istoriji. Zajedno sa svojim saradnicama optužena je za torturu i ubijanje preko 650 devojaka i mladih žena. Znali su je kao krvavu damu "Cahtice”, po dvorcu u kome je nakon suđenja, provela ostatak svog života.
Na repriznom programu u Sava centru će biti prikazani filmovi "Neočekivana ljubav" u 12.00 i "Koko pre Šanel" u 14.30.
Na repriznom programu u bioskopu Tuckwood Cineplex će biti prikazani "Technotise: Edit i ja" u 16.30, "Revolucionarni put" u 19.00 i Međunarodna prevara" 21.30.
Pogledajte kompletan program ovogodišnje L’Oreal Paris Cinemanie.











