Izmena u programu Sinemanije

Izvor: B92, 27.Okt.2009, 15:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izmena u programu "Sinemanije"

Smotra svetskih filmskih hitova "Loreal Pariz Sinemanija" biće svečano otvorena 29. oktobra u Sava Centru u Beogradu, projekcijom novog filma Pedra Almodovara "Prekinuti zagrljaj".

Dva dana kasnije, 31. oktobra, program revije počeće da se prikazuje i u novosadskom "Spensu", a do 7. novembra beogradska i novosadska publika biće u prilici premijerno da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogledaju 24 filma.

Na ovogodišnjoj, 17. "Sinemaniji" biće prikazani filmovi istaknutih svetskih reditelja među kojima su, pored Almodovara i Stiven Soderberg, Džon Vu, Majkl Mur i drugi.

Za sada, po rečima organizatora najviše karata je prodato za premijernu projekciju Almodovarovog filma - oko 1.660 ulaznica, a publika je veoma zainteresovana i za Soderbergovog "Doušnika", koji nakon "Sinemanije" neće biti na redovnom bioskopskom repertoaru.

Publika će biti u prilici premijerno da pogleda i dokumentarac o nedavno preminuloj pop-zvezdi "Michael Jackson: This Is It", u režiji Kenija Ortege.

Najavljeni su i filmovi "Bitka kod Crvene stene" Džona Vua, "Pandorum" Kristijana Alvarta, "Trijaža" Danisa Tanovića, kao i naučno-fantastično ostvarenje "Surogati" u režiji Džonatana Mostoua, s Brusom Vilisom u glavnoj ulozi.

Umesto ranije najavljenog filma Đuzepea Tornatorea "Baria: Kapija vetrova", koji je povučen iz programa zbog tehničkih problema, biće prikazano ostvarenje "Pravda za sve" F. Gerija Greja.

Premijerni program 17. "Sinemanije" obuhvata i filmove "A kad brak nije lak" Pitera Bilingslija, "Moja velika grčka avantura" Donalda Petrija, "Dobrodošli u Zombilend" Rubena Flajšera, "Džuli i Džulija" Nore Efron, "Grofica" Džuli Delpi i druge.

Program "Sinemanije" biće zatvoren projekcijom dokumentarnog filma Majkla Mura "Kapitalizam: Ljubavna priča", 5. novembra u beogradskom Sava centru. Dva dana kasnije revija će biti zatvorena i u Novom Sadu.

Reprizni program 17. "Sinemanije" obuhvata filmove "Gola istina", "Koko pre Šanel", "Braća Blum", "Australija", "Marli i ja", "Bruno", "Čitač", Spaliti nakon čitanja", "Anđeli i demoni", "Međunarodna prevara", "Gran Torino" i druge.

Karte za premijerni program u terminima od 17.30 i 22 sata koštaju 250 dinara, a ulaznice za premijere u 19.30 koštaju 300 dinara. Za reprize cena karata je 150 dinara.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.