Santana želi srpski roštilj!

Izvor: S media, 04.Jul.2011, 18:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Santana želi srpski roštilj!

Slavni gitarista Santana, u Beograd će doći na dan koncerta, u sredu, 6. jula, zajedno sa svojom suprugom, bubnjarkom Sindi Blekmen. Istog dana, sat vremena ranije, sleteće i rege legenda Džimi Klif koji će nastupiti kao predgrupa.

Na sceni Beogradske arene, Džimija Klifa pratiće bend od 8 članova dok će Santana nastupiti sa 12 vrsnih muzičara među kojima su gitarista i vokal Tomi Entoni koji >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je sarađivao sa muzičarima kao što su Glorija Estefan, Stiv Vinvud, Džon Sekada, Šakira, Riki Martin, Hulio Iglesias i dr., zatim jedan od najtraženijih džez klavijaturista Dejvid K Metjuz, trombonista Džef Kresman čija saradnja sa Titom Puentom je rezultirala solom u numeri “Oye Como Va”, basista Beni Ritvlad koji je pratio Prinsa i Majlsa Dejvisa na svetskim turnejama dok će kao glavni vokal nastupiti Endi Vargas, talentovani mladi pevač i kompozitor, sin slavnog marijači muzičara Havijera Vargasa. Takođe, u nekoliko numera, na bubnjevima će svirati Santanina supruga Sindi Blekmen.

Koncert u Areni trajaće preko dva sata a lista potencijalnih pesama glasi:

CRYSTAL BOWLS INTRO

1. SPARK OF THE DIVINE/ SUN RA

2. BACK IN BLACK

3. SINGING WINDS CRYING BEASTS / BLACK MAGIC WOMAN / GYPSY QUEEN

4. OYE COMO VA

5. MARIA MARIA

6. FOO FOO

7. *CORAZON ESPINADO-(CINDY & BENNY)

8. JINGO

9. VICTORY IS WON

10. CARLOS BLUES JAM

11. AYE AYE AYE / PARA LOS RUMBEROS

12. SMOKE ON THE WATER

13. BOOGIE WOMAN

14. EVIL WAYS / A LOVE SUPREME

15. SUNSHINE OF YOUR LOVE

16. SMOOTH / DAME TU AMOR

Bis:

17. SOUL SACRIFICE

18. BRIDEGROOM / INTO THE NIGHT

19. LOVE, PEACE & HAPPINESS / FREEDOM

S obzirom da se neće dugo zadržavati u Beogradu jer odmah posle koncerta Santana odlazi, lista zahteva je izuzetno skromna i zasniva se uglavnom na dosta bezalkoholnog, osvežavajućeg pića, slanih grickalica, raznih vrsta sireva dok je za večeru zamolio za domaće specijalitete ili roštilj, tajlandsku ili indijsku kuhinju.

Pošto se Santana ne odvaja od svog Ajpod gde god da ide, navedeno je da u vozilu koje će ga dočekati na aerodromu, obavezno bude Ajpod džek.

Toni Cetinski akrobata! (FOTO)

I Koverdejl čestitao Novaku! (FOTO+VIDEO)

Monserat Kabalje 6. novembra u Beogradskoj areni!

Legenda rege muzike i takođe, “stanovnik” rok and rol “Kuće slavnih”, Džimi Klif, zagrejaće atmosferu pre nastupa Santane sa više od sat vremena odličnog muziciranja. “I can see clearly now” i “Many rivers to cross” naći će se na listi pesama koje će Klif izvesti u Areni.

Jedna od najsvetlijih zvezda Jamajke, Džimi Klif je jedan od prvih koji je doneo muziku svoje rodne zemlje na svetsku scenu. U tinejdžerskom dobu preselio se iz rodnog St. Džejmsa u Kingston i 1963. godine izbacio svoje prve hitove „Hurricane Hattie” i „Dearest Beverly” sa Leslijem Kongom (Lesly Kong). Saradnju su nastavili sve do Kongove smrti producirajući neke od najboljih melodija ska ere kao što su „Miss Jamaica” i „King of Kings”. Na snimanju „Miss Jamaice” Klif se upoznao sa mladim Bobom Marlijem kome je pomogao da snimi prvi singl „Judge Not”. Tokom naredne dve decenije, njih dvojica su kreirali modernu rege muziku.

Nastavak na S media...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.