Izvor: B92, 28.Okt.2010, 19:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SP: Prvog dana dva finala za Srbiju
Prvog dana svetskog prvenstva u karateu, koje se održava u beogradskoj Areni, naši karatisti su došli do dva finala.
Za titulu svetskog prvaka boriće se Dejan Umićević i Slobodan Bitević.
Prvo finale na šampionatu sveta Srbiji je doneo Dejan Umičević (+84kg). Na putu do finala Dejan Umičević je pobedio Alasvada (UAE), Diasa (Portugalija), Roba (Škotska), Barbosu (Brazil) i Atamanova (Azerbejdžan), a protivnik u finalu koje će se održati >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u subotu će mu biti Egipćanin Mohamed.
Drugo finale Srbiji je doneo Slobodan Bitević (-84kg) koji je pobedio Širinova (Azerbejdžan), Jodatagdama (Iran), Lirija (Italija), Aragu (Japan) i Eldaručeva (Rusija). U finalu koje je takođe na programu u subotu, protivnik će mu biti Karamaloglua iz Turske.
Još jedan srpski takmičar će imati priliku da se bori za odličje, a to je Miloš Jovanović (-74kg). On je na putu ka medalji savladao Danca Bjeregarda, Španca Sančeza, Egipćanina Mohameda i Meksikanca Verdea. U borbi za ulazak u finale Miloš Jovanović je doživeo poraz od Italijana Busea, i u subotu će se boriti za bronzanu medalju.
Prvog dana Svetskog prvenstva, boje Srbije su branili i Dejan Pajkić (kate), Marija Madžarević (kate), Ivana Filipović (+68kg borbe), Tamara Filipović (-68kg borbe), ali nažalost i pored dobrih nastupa nisu uspeli da se plasiraju u borbu za odličja.







