Makedonci osvojili peto mesto

Izvor: NaDlanu.com, 27.Jan.2012, 19:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometna reprezentacija Makedonije osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Srbiji i plasirala se u kvalifikacije za Olimpijske igre, pošto je pobedila Sloveniju sa 28:27 (16:12).

Makedonce su u Beogradskoj areni predvodili Kiril Lazarov sa osam i Stojanče Stoilov sa šest golova.U reprezentaciji Slovenije najbolji je bio Jure Dolonec >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << sa sedam golova.Makedonci su kontrolisali rezultat u prvom i početkom drugog poluvremena, a najveća prednost bila je pet golova razlike.Sredinom drugog poluvremena Slovenci su zaigrali agresivnije i u 42. minutu golom Doloneca stekli prvu prednost na meču 19:18.Minut pre kraja meča Makedonci su imali gol prednosti i napad, ali su ga neuspešno završili, pa su Slovenci imali priliku za izjednačenje.U poslednjim sekundama meča, slovenački rukometaš imao je priliku da izjednači rezultat, ali je golman makedonske reprezentacije Borko Ristovski dobro intervenisao i Makedonija je dobila meč 28:27.Meč za peto mesto pratilo je oko 5.000 ljudi, ali je Makedonija imala znatno manju podršku navijača nego na prethodnim mečevima.Beta
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo