Izvor: B92, 11.Jan.2012, 15:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pink Martini 31. maja u BG areni
Američki sastav Pink Martini, orkestar koji pronalazi inspiraciju u romantičnim holivudskim mjuziklima, nastupiće na koncertu u Beogradskoj areni, 31. maja u organizaciji Jugokoncerta i Arene Beograd.
Grupa postoji od 1994. godine, kada je Tomas Lauderdejl, klasični pijanista i harvardski diplomac, okupio muzičare kako bi izvodili muziku na političkim, humanitarnim i drugim medijskim kampanjama, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i sa njima izveo svoju verziju popularnih pesama. Publici se to veoma svidelo, zato su nastavili po istom receptu.
Danas grupa ima 12 članova i sarađivala sa trideset svetskih orkestara, uključujući i višestruke nastupe sa Filharmonijom Los Anđelesa, Nacionalnim simfonijskim orkestrom Amerike i BiBiSi-jevim koncertnim orkestrom. Učestvovali su na svečanosti povodom otvaranja nove zgrade Filharmonije Los Anđelesa. Njihovi drugi angažmani uključuju koncerte u Karnegi holu ili Muzeju savremene umetnosti (MOMA) u Njujorku.
Sa prvim albumom "Sympathique" iz 1997. postaju međunarodni fenomen, a sa drugim "Hang on Little Tomato" iz 2004. dospeli su na prvo mesto internet liste najprodavanijih albuma.
Ovaj bend neguje pre svega karakteristične obrade pesama drugih autora, takozvane cover verzije, uz dodavanje citata i referenci iz drugih muzičkih žanrova kao što je klasična kamerna, kubanska, brazilska muzika sa jakim prizvukom pariskih kafea, a mnogi njihovu muziku opisuju kao "romantični holivudski mjuzikl 40-tih i 50-tih godina prošlog veka, samo što melodije i ritmove sakupljene iz različitih delova sveta čine novim i modernim".
Njihova originalna numera "Sympatique" koju su otpevali na francuskom jeziku, najpopularnija je u Francuskoj i nominovana je za pesmu godine.
Pesme grupe Pink Martini bile su u filmovima kao što su "In the Cut”, "Nurse Betty”, "Josie and the Pussycats”, "Tortilla Soup”, "Shanghai Kiss”, "Mary and Max”, i "Mr. & Mrs. Smith” kao i u serijama "Dead Like Me”, "The Sopranos” .
Ulaznice po ceni od 1.600, 1.900, 2.200, 2.500 i 2.900 dinara na sledećim prodajnim mestima: Beogradska arena, Bilet centar Beograda, Eventim, „Ušće” Shopping centar, knjižare Delfi i Vulkan, Dom sindikata, Gigstix. Internet prodaja na: www.arenabeograd.com, www.tickets.rs, www.eventim.rs.

















