Obama veća pretnja SAD od Putina

Izvor: B92, 30.Mar.2015, 10:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Obama veća pretnja SAD od Putina"

Trećina američkih republikanaca smatra da predsednik SAD Barak Obama predstavlja veću pretnju državi od ruskog predsednika Vladimira Putina.

To je pokazala anketa Rojters/Ipsos uz kojoj je učestvovalo 2.809 Amerikanaca koji su mogli da ocene na skali od 1 do 5 državu, organizaciju ili osobu za koju smatraju da predstavlja najveću pretnju Sjedinjenim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Državama..

Rezultati ankete su pokazali da 34 odsto republikanaca smatra Obamu većom pretnjom Sjedinjenim Državama od Putina i sirijskog predsednika Asada, prenose strani mediji.

"S obzirom na nivo polarizacije u američkoj politici rezultat ankete ne iznenađuje", izjavio je Beri Glasner, sociolog i autor knjige "Kultura straha: Zašto se Amerikanci plaše pogrešnih stvari".

"Postoji tendencija demonizacije osobe na dužnosti", rekao je Glasner, dodajući kako smatra da će "raspirivanje straha" među republikancima i demokratama biti glavni sadržaj kampanje za predsedničke izbore 2016. godine.

"Televizija i politika u Americi se veoma bave strahovima", pojasnio je on.

Rezultati martovske ankete pokazuju da dvadeset i sedam odsto republikanaca smatra da je Demokratska stranka najveća pretnja SAD, dok to isto za republikance kaže 22 posto demokrata.

Ispitanici se najviše plaše terorističkih napada. Džihadista Islamske države plaši se 58 posto ispitanika, a Al Kaide 43 posto.

Trideset i četiri odsto njih najvećom pretnjom smatra severnokorejskog vođu Kim Džong Una, a 27 odsto iranskog ajatolaha Alija Khameneija.

Za 39 odsto njih najveća pretnja su kompjuterski napadi, a trećina se najviše boji trgovine drogom. Demokrate su u većem strahu od klimatskih promena nego republikanci.
Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

AMERIČKI REPUBLIKANCI: Obama nam je veća pretnja od Putina!

Izvor: Kurir, 30.Mar.2015

O podelama u američkoj politici pokazuje da 22 odsto demokrata vidi republikance kao neposrednu pretnju po SAD, dok 27 odsto republikanaca smatra da je Demokratska stranka opasna po njihovu državu..VAŠINGTON - Trećina republikanaca smatra da predsednik SAD Barak Obama predstavlja neposredniju pretnju...

Nastavak na Kurir...

Obama veća pretnja za Ameriku od Putina

Izvor: Vesti-online.com, 30.Mar.2015

Trećina američkih republikanaca smatra da predsednik SAD Barak Obama predstavlja veću pretnju državi od ruskog predsednika Vladimira Putina...To je pokazala anketa Rojters/Ipsos uz kojoj je učestvovalo 2.809 Amerikanaca, koji su na skali od 1 do 5 mogli da ocene državu, organizaciju ili osobu za...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.