Izvor: Blic, 21.Okt.2012, 19:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obama i Romni izjednačeni
Nešto više od dve nedelje pred održavanje predsedničkih izbora u Americi, kandidati demokrata i republikanaca, Barak Obama i Mit Romni, imaju podjednake šanse da odnesu pobedu.
Istraživanja pokazuju da je u ovom trenutku nemoguće proceniti ko će voditi Sjedinjene Američke Države u naredne četiri godine, pošto je trka potpuno izjednačena.
Prema anketi NBC njuza i "Volstrit >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << žurnala" koja je danas objavljena, Obama i Romni bi dobili po 47 odsto glasova među biračima koji su rekli da će izaći na izbore.
Prethodno istraživanje ovih kuća, sprovedeno pre prve predsedničke debate, davalo je Obami tri odsto prednosti - 49 prema 46 odsto.
Demokrate brine činjenica da Obama ima prednost od pet odsto među svim registrovanim biračima, ali da se ta prednost topi kod onih koji kažu da će glasati, što ukazuje da bi jedan deo Obaminih simpatizera mogao da ostane kod kuće 6. novembra.
Romni ima prednost od 10 odsto među muškarcima (53 prema 43 odsto), dok Obama ima veću podršku žena (51 prema 43 odsto).
Do izbora dvojicu kandidata sutra uveče čeka poslednja televizijska debata u kojoj će tema biti spoljna politika.
Povezane vesti: Romni ima prednost od 22 odsto u ruralnim sredinama Romni prestigao Obamu u sving državama Medijski magnat Rupert Mardok podržao Romnija Večeras debata kandidata za potpredsednika SAD Američki "kralj nekretnina" poručio zaposlenima: Ako Obama pobedi, sledi vam otkaz!
Pogledaj vesti o: Barak Obama











