Obama: Motiv ubica još nepoznat

Izvor: Radio 021, 03.Dec.2015, 21:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obama: Motiv ubica još nepoznat

Američki predsednik Barak Obama rekao je danas da istražioci još ne znaju zašto su dvoje osumnjičenih juče ubili 14 i ranili 17 osoba u gradu San Bernardino u Kaliforniji, ali je poručio da će FBI i druge bezbednosne službe to otkriti.

- Moguće je da je motiv povezan sa terorizmom, ali mi to ne znamo. Takođe je moguće da je povezano sa radnim mestom - naveo je Obama, koji je naredio da nakon tragedije zastave budu spuštene na pola koplja.

On >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << je nakon sastanka sa savetnicima za nacionalnu bezbednost izrazio saučešće porodicama žrtava i napomenuo da SAD treba da usvoje zakone po kojim će biti teže doći do naoružanja.

Masakr je počinio bračni par Sajid Faruk (28) i Tašfin Malik (27) koji su ubijeni, a za sobom su ostavili šestomesečnu devojčicu. Američke savezne vlasti saopštile su da su dve automatske puške i dva pištolja, koje su napadači koristili, legalno kupljeni u prodavnicama u SAD.
Pogledaj vesti o: Barak Obama,   FBI

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.