Nemačka ne prihvata Obamin savet

Izvor: RTS, 25.Jun.2012, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka ne prihvata Obamin savet

Barak Obama bi trebalo da se pozabavi smanjenjem američkog deficita, koji je veći nego u čitavoj evrozoni, kaže nemačaki ministar finansija odbacujući poziv američkog predsednika na hitno delovanje radi brzog rešavanja ekonomske krize u EU.

Nemačko ministarstvo finansija je oštro odbacilo poziv američkog predsednika Baraka Obame na hitno delovanje radi brzog rešavanja ekonomske krize koja je zahvatila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Evropsku uniju, rekavši mu da, umesto toga, stavi američki deficit pod kontrolu.

Nemački ministar finansija Volfgang Šojble je u intervjuu za nemačku televizijsku stanicu ZDF rekao da su "ljudi uvek brzi kada treba da pruže savet drugima", prenosi AP.

"Obama bi prvenstveno trebalo da se pozabavi smanjenjem američkog deficita, koji je veći nego u čitavoj evrozoni", istakao je Šojble.

Obama i drugi svetski lideri strahuju da bi se eskalacija krize u Evropi mogla negativno odraziti po svetsku ekonomiju.

Odnos državnog duga 17 zemalja evrozone prema bruto domaćem proizvodu (BDP) sada iznosi oko 80 odsto, za razliku od Sjedinjenih Američkih Država gde se taj odnos nalazi na nivou od 100 odsto BDP-a.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.