DEJVIS KUP: JANKO IZGUBIO, INDIJA IZJEDNAČILA 1:1

Izvor: Kurir, 05.Mar.2011, 00:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NOVI SAD - Treći reket Srbije Janko Tipsarević nije uspeo da pronađe rešenje za igru raspoloženog protivnika Somdeva Devarmana, koji je posle skoro tri sata borbe

slavio pobedu s 3:0 (7:5, 7:5, 7:6) donevši Indiji izjednačenje 1:1 u meču prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa između Srbije i Indije.

U prvom susretu Viktor Troicki je posle mnogo muke uspeo da pobedi Rohana Bopanu sa 6:3, 6:3, 5:7, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << 3:6, 6:3 i donese vođstvo domaćoj selekciji.

Duel Tipsarevića i Devarmana obeležen je brojnim preokretima. Reprezentativac Srbije u svaki set ušao je bolje od rivala, vodio, ali je kasnije Indijac pojačavao tempo i stizao do željenog rezultata. Tako je bilo i u trećem setu, kada se činilo da

će Tipsarević posle taj-brejka uspeti da izbori opstanak u meču. Vodio je srpski teniser sa 3:1, međutim Devarman je preokrenuo na 7:3, iskoristivši prvu od tri meč lopte posle tačno tri sata igre. Tipsarević je meč počeo osvojivši gem prvo na

svoj, a potom i protivnikov servis. U trećem gemu Devarman je vratio brejk, ali je Tipsarević ponovo uspeo da oduzme servis Indijcu za prednost od 3:1, a ubrzo je povećao i na 4:1. Usledio je, međutim, pad u igri srpskog tenisera, posebno

prilikom servisa, što je Devarman znao da kazni. Potpuno je preokrenuo tok meča i posle 42 minuta igre došao do dve set lopte. Uspeo je Tipsarević da se odbrani u oba navrata, a Indijac nije iskoristio ni treću set loptu u desetom gemu pa je

došlo do izjednačenja, 5:5. Ispostavilo se da je to bilo samo odlaganje kraja prvog seta, pošto je Devarman dobio naredna dva gema i posle 57 minuta došao do prednosti od 1:0. Ovaj period meča obeležio je slab procenat prvog servisa

Janka Tipsarevića koji je iznosio samo 50 odsto naspram protivnikovih 68. I drugi set počeo je boljom igrom Tipsarevića, koji je u četvrtom gemu napravio brejk za 3:1. Imao je potom 45. igrač na ATP listi prednost i od 4:1, pa 5:2, ali je Devarman

kao u prvom setu dodao gas i napravio novi preokret. Indijac je još jednom osvojio set sa 7:5 u gemovima. Reprezentativac Srbije napravio je brejk za 3:1 u

trećem setu, potom vodio i sa 5:3, ali je Devarman po ko zna koji put u meču pokazao da se ne predaje olako. Izjednačio je na 5:5, a onda slavio u taj-brejku.

Napominjući kako ne želi da svoj poraz pravda umorom od napornog puta posle dva turnira nedavno u Americi, on je istakao da su se posledice tih napora ipak osetile kad je meč počeo i krenule duže razmene udaraca.

- Činjenica je da Devarman igra dobro- ali, dodao je on- očigledno teren nije baš onakav kakav odgovara našim igračima":

- Dosta je sporiji nego što smo hteli, lopte su sporije i to protivniku daje prostora da trči, a mene je sputavalo u postizanju kratkih poena- rekao je Tipsarević.

Selektor reprezentacije Bogdan Obradović čestitao je našim igračima na velikom trudu, posebno Troickom na pobedi, i dodao da je Tipsarević u meču sa Devarmanom pružio maksimum, ali da je njegov umor ipak bio presudni faktor.

- To bi možda moglo da nam se na neki način vrati u predstojećem dubl-meču, jer će Indijci sigurno na teren izvesti današnje aktere Bopanu i Devarmana-, rekao je Obradović, koji je naglasio da je Nenad Zimonjić potpuno spreman za igru.

- O njegovom partneru odlučićemo pre početak meča. Imamo tri kombinacije i sigurno ćemo izvesti najbolju, kako bismo ostvarili pobedu i poveli u nastavku meča sa Indijom- kazao je selektor i dodao da je naša ekipa i pored jednog poraza u dobroj situaciji.

Sutra je na programu meč parova, dok će u nedelju biti odigrana  još dva singla.

Pobednik je reprezentacija koja dođe do tri pobede.

Devarman: Odlučio je moj servis i volja

Prvi igrač indijske Dejvis kup selekcije Somdev Devarman izjavio je da su njegov vrlo dobar servis i jaka volja za pobedom bili odlučujući za trijumf nad Jankom Tipsarevićem.

On je napomenuo da je veoma zadovoljan što je, u njihovom trećem duelu, konačno uspeo da pobedi našeg reprezentativca.

Na konferenciji za novinare posle susreta, u kojem je Indija na kraju prvog takmičarskog dana izjednačila na 1:1, Devarman je istakao da još ne razmišlja o susretu sa Viktorom Troickim nego da će se usredsrediti na predstojeći dubl meč, u kojem će nastupiti sa Rohanom Bopanom.

"Verujem da možemo da pobedimo u tom duelu kao i da trijumfujemo u ukupnom rezultatu protiv Srbije", rekao je on posle današnje veoma dobre igre sa Tipsarevićem.

Prve mečeve prvog kola Dejvis kupa u Novom Sadu selektor Indije Šiv-Prakaš Misra ocenio je veoma dobrim i izrazio zadovoljstvo igrom svojih reprezentativaca Devarmana i Bopane.

On je istakao da je posebno Bopana igrao odlično i da mu je vrlo malo nedostajalo da pobedi Troickog.