Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Avg.2022, 07:15
Adriana Vilagoš ponovo šampinka sveta u bacanju koplja
Mlada srpska atletičarka Adriana Vilagoš odbranila je titulu juniorske prvakinje sveta u bacanju koplja na šampionatu u kolumbijskom Kaliju.
Vilagoš je do drugog svetskog zlata stigla novim nacionalnim rekordom i rekordom šampionata za starije juniorke - 63.52 metra.
Pored ovog fantastičnog rezultata u trećoj seriji imala je još tri hica preko 60 metara.
Vicešampionka sveta postala je Valentina Barios iz Kolumbije sa 57,84 metara, dok je treće mesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << zauzela atletičarka iz Urugvaja Manuela Rotundo rezultatom 55,11. Istovremeno, Bogdan Vidojković se plasirao u veliko finale trke 110 metara sa preponama, nakon što je u polufinalu ostvario rezultat 13.70, što je stotinku sporije od nacionalnog rekorda koji je istrčao u kvalifikacijama.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Adriana Vilagoš ponovo prvakinja sveta u bacanju koplja
Izvor: Radio 021, 03.Avg.2022
Mlada srpska atletičarka Adriana Vilagoš odbranila je titulu juniorske prvakinje sveta u bacanju koplja na šampionatu u kolumbijskom Kaliju.







