Svi ruski sportisti bojkotuju Rio?

Izvor: N1 televizija, 21.Jun.2016, 16:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svi ruski sportisti bojkotuju Rio?

Portparol predsednika Rusije Vladimira Putina nije želeo da kaže da li će svi ruski sportisti bojkotovati predstojeće Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Međunarodni olimpijski komitet (MOK) danas će u Lozani razmatrati odluku Međunarodne atletske federacije (IAAF) da ne ukine suspenziju ruski atletičara za međunarodna takmičenja, uključujući i Olimpijske igre.

IAAF je prošlog novembra suspendovala ruske atletičare posle izveštaja komisije Svetske >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << antidoping agencije (WADA) o navodnom sistemskom dopingu koji je navodno finansirala i podržavala država.

IAAF je tada saopštila da će ukinuti suspenziju Rusije ako njen Atletski savez sprovede temeljne reforme. Putinov portparol Dmitrij Peskov rekao je da bi bilo prerano pričati o reakciji Rusije, pre nego što MOK donese svoju odluku.

Inače, malo ko priča o kenijskim atletičarima, kojima preti slična sudbina, a Rio se neumitno bliži. Nadajmo se da će, na zadovoljstvo svih, biti pronađeno neko kompromisno rešenje i da ćemo sve što vredi gledati u Brazilu
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.