Rusi i Francuzi bombardovali uporište IS u Raki

Izvor: Studio B, 17.Nov.2015, 22:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusi i Francuzi bombardovali uporište IS u Raki

Rusi i Francuzi bombardovali su uporište džihadista Islamske države u Raki na severu Sirije.

Napad Rusije usledio je posle potvrde da je eksplozija bombe uzrok pada ruskog aviona na Sinaju. Ruski ministar odbrane Sergej Šojgu izjavio je da je ruska vojska razradila novi plan vazdušne operacije protiv "Islamske države", koji podrazumeva napade sa teritorije Rusije avionima dalekog dometa. Šojgu je precizirao da je ruska avijacija izvršila masovni vazdušni napad na >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << položaje terorista u Siriji i uništila 140 objekata.

Uporedo sa vazdušnim napadima ruske avijacije, sirijska vojska uspela je da oslobodi od terorista 40 naseljenih mesta i nastavlja kopnene napade u blizini grada Palmire.

I Francuzi su treći dan zaredom bombardovali uporišta Islamske države u Raki, a zvaničnici u Parizu najavili su da će kampanja protiv njih narednih dana biti pojačana.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.