Putin u Normandiji 6. juna

Izvor: RTS, 09.Maj.2014, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putin u Normandiji 6. juna

Predsednik Rusije Vladimir Putin prisustvovaće ceremonijimama povodom obeležavanja 70. godišnjice Dana de 6. juna u Normandiji, prenose ruski mediji.

Putin će se tokom obeležavanja godišnjice Dana de sastati sa predsednikom SAD Barakom Obamom i drugim evropskim liderima, javio je Raša tudej, prenosi Tanjug.

Dolazak Putina u Normandiju prvi je potvrdio ambasador Rusije u Parizu Aleksandr >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Orlov, da bi tu informaciju potom potvrdio i Putinov pres sekretar Dmitrij Peskov.

Predsednik Francuske Fransoa Oland izjavio je juče da je predsednik Rusije Vladimir Putin dobrodošao da porisustvuje ceremonijama povodom obeležavanja 70. godišnjice Dana de u junu, uprkos situaciji oko Ukrajine.

"Možda imamo neslaganja sa Vladimirom Putinom, ali ja nisam zaboravio i nikada neću zaboraviti da je ruski narod dao milione života tokom Drgog svetskog rata", rekao je Oland francuskoj televiziji Frans 2, preneo je AFP.

I francuski ministar odbrane Žan Iv le Drian je rekao da ostaje na snazi poziv ruskom predsedniku Putinu da prisustvuje cermonijama povodom obeležavanja 70. godišnjice Dana D u junu, preneo je Itar Tas.

"Kako Francuska može da ne pozove ruskog predsednika, ako ima u vidu da je ruski narod pretrpeo velike gubitke na bojištima tokom Drugog svetskog rata", istakao je Le Drian.

Ceremonije povodom 70. godišnjice obeležavanja Dana de biće održana u Normandiji 6. juna, a prisustvovaće im britanska kraljica Elizabeta Druga, nemačka kancelarka Angela Merkel i predsednik Sjedinjenih Američkih Država Barak Obama.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.