Putin posetio kosmodrom Vostočni

Izvor: Vostok.rs, 13.Apr.2013, 09:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putin posetio kosmodrom Vostočni

13.04.2013. -

Vladimir Putin se u okviru putovanja na Daleki istok Rusije upoznao sa tokom izgradnje lansirnog kompleksa za rakete Sojuz-2. Ekskurziju je vodio šef ruske kosmičke agencije Vladimir Popovkin, koji je rekao da će do 2015. godine biti izgrađeno 9 lansirnih kompleksa, i da se oko kosmodroma stvara infrastruktura za podizanje novog grada.

Sa kosmodroma Vostočni će se lansirati automatski kosmički aparati po državnom, međunarodnom i komercijalnom programu, a realizovaće se i projekti u izučavanju nebeskih tela i Sunčevog sistema.

Izvor: Glas Rusije, foto: RIA Novosti    
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.