Putin na Krimu

Izvor: RTS, 19.Avg.2014, 15:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putin na Krimu

Predsednik Rusije Vladimir Putin, održao je odvojene radne sastanke sa vršiocem dužnosti gubernatora Sevastopolja Sergejem Menjajlom i vršiocem dužnosti premijera Krima Sergejem Aksjonovom.

Putin je sa Menjajlom i Aksjonovom razgovarao o gradskoj i republičkoj ekonomiji, energetskom snabdevanju i drugim pitanjima koja se tiču svakodnevnog života građana Krima, rekao je novinarima Putinov Portparol Dmitrij Peskov.

Putin je posetio Sevastopolj kao deo turneje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << po Krimu, a sutra će otputovati u Jaltu, na sastanak Državne Dume, kojem će prisustvovati i premijer Rusije Dmitrij Medvedev i predsednik Državne Dume Sergej Nariškin, preneo je Itartas.

Putin će, kako se očekuje, održati govor, posle kojeg će poslanici moći da postavljaju pitanja, najavio je Peskov.

Ovo je Putinova druga poseta Krimu, posle njegovog pripajanja Rusiji u martu ove godine. Predsednik je 9. maja, prisustvovao vojnoj paradi u Sevastopolju, gde je otputovao posle parade na moskovskom Crvenom trgu.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.