Putin mi ukrao šampionski prsten

Izvor: B92, 16.Jun.2013, 18:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Putin mi ukrao šampionski prsten"

Vlasnik Nju Ingland Petriotsa Robert Kraft otkrio je da mu je predsednik Rusije Vladimir Putin ukrao šampionski prsten koji je njegov tim osvojio 2004. godine.

Godinama se mislilo da je Kraft Putinu poklonio prsten osvojen u Superboulu pobedom nad Karolina Pantersima, ali je istina da tu priču nije demantovao zarad dobrih odnosa između Sjedinjenih Država i Rusije.

Kraft se sa Putinom susreo na okupljanjo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poslovnih i političkih lidera u Sankt Peterburgu u junu 2005. godine. Pošto su kratko porazgovarali, prvi čovek Petriotsa je skinuo prsten i pokazao ga Putinu, koji ga je potom stavio u džep i otišao.

Pokazao sam predsedniku moj tadašnji poslednji šampionski prsten. Očigledno je da je bio oduševljen njim. U jednom trenutnu odlučio sam da mu poklonim prsten u znak poštovanja koje imam prema ruskom narodu i predsedniku Putinu”, stajalo je u saopštenju objavljenom pre osam godina.

Ipak, Kraft je nedavno istakao da se nije sve baš tako desilo.

Skinuo sam prsten i pokazao ga Putinu. On ga je stavio na prst i rekao: ‘mogao bih da ubijem nekoga ovim prstenom’. Pružio sam mu ruku da mi vrati prsten, ali ga je on stavio u džep, a trojica KGB-ovaca su ga okružila i oni su samo otišli”, rekao je Kraft sada, osam godina kasnije.

Stvari bi bile mnogo gore da nije bilo intervencije iz Bele kuće. Kraft je, naravno, želeo svoj prsten nazad, ali ga je potom nazvao tadašnji predsednik Džordž Buš, koji mu je poručio da bi zbog dobrih odnosa između zemalja, bilo bolje da promeni priču.

Nisam želeo da to uradim. Emotivno sam bio vezan za taj prsten, moje je ime na njemu. Ne želim da ga vidim na sajtu eBay jednog dana. Ali, posle pauze sa druge strane žice poručeno mi je da je i u mom interesu da kažem da je to bio poklon”, istakao je Kraft.

Prsten koji je Putin dobio ‘na poklon’ od Krafta sada se nalazi u biblioteci u Kremlju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

"Putin mi ukrao šampionski prsten"

Izvor: B92, 16.Jun.2013

Vlasnik Nju Ingland Petriotsa Robert Kraft otkrio je da mu je predsednik Rusije Vladimir Putin ukrao šampionski prsten koji je njegov tim osvojio 2004. godine...Godinama se mislilo da je Kraft Putinu poklonio prsten osvojen u Superboulu pobedom nad Karolina Pantersima, ali je istina da tu priču nije...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.