Izvor: Blic, 03.Apr.2014, 07:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin izbrisao Ljudmilu iz biografije
Vladimir Putin je i zvanično razveden. Njegove doskorašnje supruge Ljudmile (61) nema više na sajtu Kremlja. U biografiji su mu ostale samo dve ćerke.
Bračni par Putin je u junu prošle godine izdao iznenađujuće saopštenje o tome da će se posle tri decenije braka razvesti.
- To je bila zajednička odluka - rekao je tada Putin, dok je njegova supruga izjavila: „Brak je gotov jer se praktično >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nikad nismo viđali“ i dodala da je reč o „civilizovanom razvodu“.
Njoj je, prema tvrdnji američkog tabloida “Njujork post”, već duže vreme ograničeno kretanje. Boravi isključivo u državnom pansionu izgrađenom na posedu manastira Jelizarov, u blizini granice sa Estonijom. Pansion navodno vredi 1,5 miliona dolara.
Kandidatkinje za putinovo srce
Svetlana Zaharova: Primabalerina Boljšog teatra i članica Saveta za kulturu predsednika Rusije. Tvrdi da mnogo duguje Putinu, koji joj poklanja cveće posle nastupa.
Alina Kabajeva: Lepa Tatarka navijala je za Rusiju tokom Zimske olimpijade u Sočiju, kojoj je prisustvovao i Putin. Upoznali su se još 2000. godine.
Ana Čepmen: Špijunka koja je seksom dolazila do informacija u SAD, odakle je deportovana 2010. Britanski mediji su ubeđeni da je Putin u tajnoj ljubavi sa njom.
Jana Lapikova: Bivša manekenka za donji veš, postala je 2011. lični fotograf tada premijera Putina. Mere su joj 88-62-94, 55 kg, 174 cm.
Putin nikada u javnosti nije pokazivao bliskost sa Ljudmilom, a posebno je upalo u oči to što je u januaru prošle godine na njen 55. rođendan otišao na skijanje sa
Propust?
Okončanje razvoda Putina i Ljudmile potvrdio je i Dmitrij Peskov, predsednikov portparol. Iako je doskorašnja prva dama izostavljena iz Putinove biografije, zanimljivo je da njen odeljak na sajtu Kremlja i dalje postoji.
Dmitrijem Medvedevom. Ruski predsednik u brak sa Ljudmilom stupio je 1983, kada se rodila i Alina Kabajeva, koja važi za glavnu kandidatkinju za novu prvu damu Rusije.
Kabajeva, bivša olimpijska šampionka u gimnastici i poslanica u Dumi Putinove „Jedinstvene Rusije“, postala je prva dama, prema glasinama, još u septembru prošle godine, ali je Kremlj negirao da su se Putin i Kabajeva tajno venčali u Valdaijuu.
Pre mesec i po dana pojavio se novi dokaz da je Putin u braku. Na internetu je objavljen snimak njegovog sastanka s egipatskim ministrom odbrane na kome se vidi da nosi burmu. Kabajeva je takođe uslikana sa burmom na ruci u tatarskom gradu Nižnjekamsku.
Putinova deca
Putin je u decembru 2012. tvrdio da obe njegove ćerke žive i studiraju u Moskvi, iako su 2005. upisale Univerzitet u Sankt Peterburgu. Marija Putina (28) navodno živi u selu na zapadu Holandije sa Joritom Fasenom (34), bivšim višim menadžerom „Gasproma“. Seljaci tvrde da su u lokalnom supermarketu viđali i Putina. Jekaterina Putina (27), prema tvrdnji južnokorejskih medija, 2010. je trebalo da se uda za sina admirala koji je službovao u Moskvi. Po izvorima „Njujork posta“, Kabajeva je u novembru 2012. Putinu rodila ćerku, a dve godine pre toga i sina. Kabajeva je prilikom fotografisanja za naslovnu stranicu ruskog izdanja „Voga“ izjavljivala da je dečak koji je bio sa njom zapravo njen nećak.
Najčitanije SADA:






