Izvor: RTS, 03.Dec.2009, 13:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin: Terorizam preti Rusiji
Premijer Rusije Vladimir Putin u direktnom televizijskom obraćanju poručio je naciji da je pretnja terorizma veoma velika i pozvao građane na oprez, a organe bezbednosti na efikasniji rad.
Pretnja od terorizma u Rusiji je i dalje veoma velika, upozorio je premijer Rusije u direktnom televizijskom obraćanju. Putin je pozvao građane na oprez, a organe bezbednosti na efikasniji rad.
Putin je istakao da je teško predvideti i sprečiti terorističke akcije, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ali da agencije za sprovođenje zakona moraju da deluju preventivno.
Putin je osudio teroristički napad na voz kada je poginulo 26 ljudi.
Ruski premijer saopštio je da je pridruživanje Svetskoj trgovinskoj organizaciji strateški ruski cilj.
Tradicionalno i ove godine Putin odgovara na pitanja građana.
Stiglo je oko million i po pitanja, skoro isto koliko i prošle godine. Premijer lično čita skoro sva pitanja koja stižu telefonom, SMS porukama ili Internetom, i izdvaja najzanimljivije.
Građane najviše interesuju pitanja iz socijalne sfere, ali i iz bezbednosti.
Ruski predsednik Dmitrij Medvedev će na poziv italijanskog premijera Silvija Berluskonija učestvovati u novoj rundi rusko-italijanskih konsultacija.
Medvedeva će u Vatikanu primiti i poglavar Rimokatoličke crkve papa Benedikt Šesnaesti. To je treća poseta Medvedeva Italiji u toku ove godine, a prva Vatikanu.







