Izvor: Vesti-online.com, 12.Dec.2013, 14:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin: Pojačati kontrolu ulaska stranaca u Rusiju
Predsednik Rusije Vladimir Putin pozvao je da se pojača kontrola ulaska stranaca u zemlju, da se utvrdi razlog dolaska i vremenski ograniči njihov boravak.
Predsednik Rusije Vladimir Putin
Putin je to rekao u godišnjem obraćanju Federalnom parlamentu, kojem prisustvuje više od 1.000 ljudi, članova najvišeg rukovodstva države i verskih poglavara.
"Treba ojačati kontrolu nad ciljevima ulaska stranih državljana u Rusiju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Država mora da zna zašto i na koje vreme dolazi strani državljanin", rekao je Putin.
Pročitajte sve što smo pisali o Vladimiru Putinu OVDE
On je dodao da treba rešiti pitanje i sa strancima koji su ušli u Rusiju na osnovu bezviznog režima i dugo se nalaze u Rusiji, navodno bez određenog cilja. Oni verovatno imaju cilj, ali država o tome ne zna ništa", kazao je Putin.
"Vreme boravka mora da bude ograničeno, a onima koji krše pravila, ulazak u Rusiju mora da bude zabranjen u zavisnosti od težine prekršaja, od tri do deset godina", rekao je ruski predsednik.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin
Nastavak na Vesti-online.com...







