Prigožin će biti mrtav za šest meseci

Izvor: B92, 11.Avg.2023, 23:18

"Prigožin će biti mrtav za šest meseci"

Predsednik Rusije Vladimir Putin držaće se istorije i "pozabaviti se" Prigožinom, kog je proglasio izdajnikom nakon kratkog pokušaja državnog udara Vagnera.

Ovo je izjavio Hristo Grozev, vodeći ruski istraživački novinar.

"Svi znaju šta oni Rusi povezani s Putinovim režimom rade s 'izdajicama', a Putin to nije učinio. Želi da ga vidi mrtvog. Ne može to još da uradi", rekao je Grozev za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Financial Times.

Grozev je ranije rekao još u januaru ove godine da će Prigožin izdati Vladimira Putina u roku od šest meseci. Njegovo predviđanje pretvorilo se u stvarnost krajem juna, kada je Jevgenij Prigožin, koji je na čelu Vagnera, poveo marš Vagnerovaca prema Moskvi.

"Za šest meseci Prigožin će ili biti mrtav ili će se dogoditi drugi državni udar... Možete da me držite za reč", rekao je novinar.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.