PUTIN I MERKEL U MOSKVI Nastojaćemo da unapredimo saradnju

Izvor: Blic, 10.Maj.2015, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PUTIN I MERKEL U MOSKVI Nastojaćemo da unapredimo saradnju

Problemi koji danas postoje u odnosima između Rusije i Zapada negativno utiču na odnose Moskve i Berlina, pa će Rusija nastojiti da ih reši i unapredi saradnju, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin tokom razgovora sa nemačkomm kancelarkoom Angelom Merkel.

"Mnogo smo uradili da bi se odnosi između Rusije i Nemačke danas što uspešnije razvijali i mnogo smo postigli u tom pravcu", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je Putin tokom razgovora sa Merkelovom.

Predsednik Rusije je dodao da će Moskva nastojati da što pre ti problemi prestanu da vrše negativan uticaj na razvoj odnosa dve države.

Tokom današnjeg sastanka Putin i Merkelova su razgovarali i o bilateralnim odnosima, o razvoju odnosa sa EU u celini, kao i o gorućim problemima, kao što je situacija u Ukrajini.

Merkelova, koja je danas doputovala u Moskvu povodom proslave 70 godina od pobede nad fašizmom, iako nije prisustvovala jučerašnjoj paradi, položila je venac na Grob neznanom junaku u blizini Kremlja.

"Neophodno je da radimo, sarađujemo i pokušamo da pronađemo kompromis i diplomatska rešenja u komplikovanim situacijama", izjavila je Merkelova.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin,   Moskva

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Putin: Nastojaćemo da unaprijedimo saradnju s Njemačkom

Izvor: Nezavisne Novine, 10.Maj.2015

MOSKVA - Problemi koji danas postoje u odnosima između Rusije i Zapada negativno utiču na odnose Moskve i Berlina, pa će Rusija nastojiti da ih riješi i unaprijedi saradnju, izjavio je predsjednik Rusije Vladimir Putin tokom razgovora sa njemačkim kancelarom Angelom Merkel..."Mnogo smo uradili da...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.