
Izvor: Kurir, 02.Avg.2011, 01:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PUTIN: AMERIKA JE PARAZIT GLOBALNE EKONOMIJE!
MOSKVA - Premijer Rusije Vladimir Putin optužio je u ponedeljak Sjedinjene Američke Države da žive preko svojih mogućnosti "kao paraziti" globalne ekonomije i kazao da dominacija dolara predstavlja pretnju finansijskim tržištima.
"Oni žive preko svojih mogućnosti i prebacuju deo težine svojih problema na svetsku ekonomiju", rekao je Putin grupi mladih iz Kremlja, obilazeći njihov letnji kamp severno od Moskve, preneo je Rojters.
Putin je kazao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da se u Rusiji nalazi velika količina američkih akcija i obveznica, tako da ukoliko u Americi prestane da funkcioniše sistem to će pogoditi ceo svet.
"Zemlje kao što su Rusija i Kina drže značajan deo svojih rezervi u američkim vrednosnim hartijama i mislim da bi trebale postojati druge, rezervne valute", kazao je Putin.