NAJBOLJI DRUGARI Putin ne može bez Berluskonija

Izvor: Blic, 11.Jun.2015, 18:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NAJBOLJI DRUGARI Putin ne može bez Berluskonija

Vladimir Putin, predsednik Rusije, iskoristio je jedan od retkih odlazak u Evropu u poslednje vreme za susret sa starim italijanskim prijateljem.

Silvio Berluskoni, nekadašnji premijer Italije, dočekao je Putina na rimskom aerodromu gde su jedan drugom pali u zagrljaj.

Putin je skinuo sako i srdačno se pozdravio sa Berluskonijem čiju su političku karijeru okončali seksualni i korupcijski skandali, kao i godinu dana kazne društvenokorisnog rada. Sve to očigledno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ne smeta šefu Kremlja. Iako je kasnio već sat vremena na sastanak sa papom Franjom u Vatikanu, Putin je uz osmeh popričao sa Berluskonijem, da bi potom nastavili prema izlazu s aerodroma.

Berluskoni je ostao „veran“ Putinu kojeg zbog ruskog mešanja u rat u Ukrajini osuđuje većina zapadnih lidera. Dok su obojica bila na vlasti, italijanski medijski magnat je otkazao dogovorenu posetu Srbiji zbog misteriozne povrede ruke, da bi ubrzo posle toga otputovao za Rusiju na Putinovu rođendansku proslavu.

Ruski predsednik je nakon susreta sa Berluskonijem na aerodromu otišao na jednosatni sastanak sa papom Franjom, koji je održan iza zatvorenih vrata u biblioteci u Vatikanu. Putin je papi na poklom predao sliku koja prikazuje Katedralu Hrista spasitelja u Moskvi, a papa je njemu dao medalju “anđela mira i pravde“, zatraživši od Rusije in drugih strana da se pridržavaju mirovnog sporazuma iz Minska.

Putin je pre Rima boravio na Svetskoj izložbi u Milanu gde se sreo sa Mateom Rencijem, italijanskim premijerom.
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

OTKRIVENA TAJNA: Zašto Putin uvek kasni?

Izvor: Kurir, 11.Jun.2015

Kašnjenje ruskog predsednika je već ušlo u legendu. Papu Franju je opet ostavio da ga čeka, Džon Keri se satima igrao palcima, a Putinova bivša žena je zbog njegovog kašnjenja plakala na metro stanicama...Strpljenje može biti vrlina, ali malo ljudi bi ostavilo papu da čeka. Vladimir Putin je...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.