Kameron: Asad treba da ode, čekamo dogovor sa Putinom

Izvor: Nezavisne Novine, 27.Sep.2015, 14:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kameron: Asad treba da ode, čekamo dogovor sa Putinom

LONDON - Britanski premijer Dejvid Kameron izjavio je da je spreman da sarađuje sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom kako bi Islamska država bila poražena.

On je takođe dodao da sirijski predsednik Bašar al-Asad “ne može da ostane lider“.

Kameron i Putin će razgovarati u toku sastanka Generalne skupštine UN-a u Njujorku, a tada se očekuje i sastanak ruskog predsednika i Baraka Obame.

Dejvid Kameron se nada da će moći da se >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << postigne dogovor o tome kako rešiti konflikte u Siriji, koji su prouzorkovali smrt 200.000 osoba i raseljavanje 11 miliona ljudi.

“Jasno je da Islamska država predstavlja prijetnju za Rusiju, isto kao i za ostatak Evrope i sveta. Zbog toga bi trebalo pronaći način zajedničkog delovanja“, navodi se u saopštenju Kameronovog kabineta.

Međutim, Kameron je dodao da su “i ID i Asad neprijatelji sirijskog naroda“.

Sa druge strane, Vladimir Putin smatra da je podrška Bašaru al-Asadu najbolji način da se džihadisti poraze, prenosi Skaj njuz.

(b92)
Pogledaj vesti o: Vladimir Putin

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.