Zelenski uoči samita Trampa i Putina: Ukrajina računa na podršku Vašingtona

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Avg.2025, 16:47

Zelenski uoči samita Trampa i Putina: Ukrajina računa na podršku Vašingtona

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas uoči samita predsednika SAD i Rusije Donalda Trampa i Vladimira Putina na Aljasci da je došlo vreme da se rat u Ukrajini završi, a da Kijev računa na podršku Vašingtona.

"Ulozi su veliki...Ključna stvar je da ovaj sastanak otvori realan put ka pravednom miru i suštinskom razgovoru lidera >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u trilateralnom formatu - Ukrajine, SAD i ruske strane. Došlo je vreme da se ovaj rat završi, a konkretne korake mora preduzeti Rusija", naveo je Zelenski u objavi na društvenim mrežama.

Zelenski je istakao i da Ukrajina računa na podršku Vašingtona i da je spremna, kao i uvek, da radi maksimalno produktivno.

Ukrajinski predsednik dodao je i da ukrajinske Oružane snage beleže uspehe na više delova fronta, a posebno na pravcu PokrovskiDobropilje, gde su aktivne jedinice 79. i 82. desantno-jurišne brigade.

Zelenski je nakon zasedanja Generalštaba istakao da su donete odluke o dodatnom jačanju položaja ukrajinskih snaga na teritoriji Donjecke oblasti, kao i u Zaporoškoj oblasti.

"Rusi pokušavaju da se učvrste, ali naši vojnici povećavaju pritisak na okupatora. Imamo rezultate. Zahvaljujem svima koji istrajavaju na prvoj liniji", poručio je ukrajinski predsednik u objavi na društvenim mrežama.

On tvrdi da ruska vojska trpi značajne gubitke u pokušaju da obezbedi politički povoljnije pozicije za rukovodstvo Ruske Federacije uoči predstojećeg sastanka na Aljasci.
Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Zelenski: Rusija nastavlja napade uoči samita, pokušaj demonstracije moći neuspešan

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Avg.2025

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da Rusija nastavlja sa napadima na Ukrajinu uprkos predstojećem samitu između predsednika Sjedinjenih Američkih Država i Rusije Donalda Trampa i Vladimira Putina, ali da je njen pokušaj da pokaže snagu novim napadom na istoku zemlje bio...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.