Završen sastanak Dačić-Tači-Eštonova

Izvor: Press, 18.Jan.2013, 02:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Završen sastanak Dačić-Tači-Eštonova

Očekuje se da se Dačić i Tači obrate novinarima. Radna večera u kabinetu Eštonove počela je nešto posle 20 sati i trajala je pet sati. Razgovaralo se prvi put o severu Kosova kao zasebnoj temi, kao i o primeni ranije postignutih dogovora, pre svega onog o integrisanom upravljanju prelazima.

Upravo zbog tema, za ovu rundu se govorilo da će biti i najteža. Pretohodno je šefica evropske diplomatije imala odvojene sastanke sa Dačihem i Tačijem.
Predsednik vlade Srbije >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Ivica Dačić sastao se juče u Briselu, uoči nove runde dijaloga Beograd-Priština, sa američkim diplomatom zaduženim za Balkan Filipom Rikerom. Dačić je u Brisel doputovao iz Dablina gde je učestvovao na neformalnom samitu ministara pravosuđa i unutrašnjih poslova EU.

Riker, koji u Stejt departmentu ima funkciju zamenika pomoćnika državnog sekretara a u Briselu boravi u okviru redovne koordinacije SAD i EU oko politike prema Balkanu, juče je najavio da će sa Dačićem razgovarati o normalizaciji odnosa Prištine i Beograda.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.