Vučić i Dačić saglasni, ali neizvesno učešće SPS-a u vladi Srbije

Izvor: Vesti-online.com, 08.Apr.2014, 15:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić i Dačić saglasni, ali neizvesno učešće SPS-a u vladi Srbije

Lideri SNS-a Aleksandar Vučić i SPS-a Ivica Dačić izjavili su da su danas u okviru razgovora o formiranju nove vlade Srbije postigli visok nivo saglasnosti o svim pitanjima.

Da li će da sarađuju i u novoj Vladi Srbije: Aleksandar Vučić i Ivica Dačić

 

Za razliku od jučerašnjeg razgovora sa predstavnicima Saveza vojvođanskih Mađara, koje je pozvao da učestvuju u novoj vladi, Vučić posle sastanka sa Dačićem nije saopštio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da je takav poziv uputio i SPS-u, ali je najavio da će razgovori biti nastavljeni do kraja sedmice.

 

Vučić je rekao da je danas razgovarano pretežno o ekonomskim temama, među kojima su i veliki infrastrukturni projekti, te naveo da su predstavnici koalicije okupljene oko SPS-a "bili korektni i prihvatili u načelu planove koje je izložio" i dali neke ideje.

 

On je naveo da je spreman da razmatra mogućnost učešća SPS-a u novoj vladi Srbije i istakao da SNS-u "nije potrebna svekoliko vlast, nego rezultati".

 

"Ne želimo da formiramo partijsku vladu i tražio sam od Dačića i SPS-a da nikada nemamo feudalnu rascepkanost u vladi, nego da pravimo najbolju vladu za Srbiju i da to bude tim kome je cilj da sprovodi teške reforme u teškim uslovima", rekao je Vučić novinarima posle sastanka.

 

On je dodao da će se u četvrtak, 10. aprila sastati sa predstavnicima Nove demokratske stranke, čiji je lider Boris Tadić.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić,   Srpska Napredna Stranka

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.