Izvor: Nezavisne Novine, 12.Maj.2015, 17:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusija u junu otvara »vojni Diznilend«
MOSKVA - Posjetioci izložbe "Armi-2015.", koja će polovinom juna biti otvorena nadomak Moskve, imaće rijetku priliku da u vojnom zabavnom parku "Patriot" testiraju vojne simulatore za obuku tenkovske posade i pilota helikoptera.
Kako je to voziti tenk T-90 ili, pak, letjeti jurišnim helikopterom "aligator" Ka-52, djeca i odrasli moći će da osjete zahvaljujući vojnoj opremi za obuku, prenosi "Raša tudej".
Realni vizuelni vojni simulatori, kojih će u početku >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << biti 10-ak, biće na raspolaganju posjetiocima za mjesec dana, kada Ministarstvo odbrane Rusije planira da otvori vojni zabavni park.
Među najzanimljivijima biće simulator tenka, koji je detaljna imitacija ne samo kabine tenkova T-90 i T-72, već takođe "vozaču" pruža potpunu iluziju da vozi preko izabranog terena, dok se kabina trese i naginje u skladu sa njegovim pokretima.
Prvi put će znatiželjni moći da se "provozaju" u simulatoru jurišnog helikoptera Ka-52 "aligator" ili da sjednu u autentičnu kabinu, vjernu repliku sa svim kontrolama.
Među simulatorima koji će biti dostupni javnosti je čak i jedan za bacač plamena na raketni pogon "šmel".
Za one koji vole pucnjavu, biće otvorena i streljana za pucanje iz "kalašnjikova" i snajpera SVD, kao i drugog vatrenog oružja.
Vojni park "Patriot" biće podjeljen na nekoliko odeljaka koji predstavljaju različite vojne grane: kopnene snage, vazduhoplovne snage, mornaricu, pogranične trupe, vazdušno-kosmičku odbranu, strateške raketne trupe, a obuhvatiće i čuveni muzej tenkova u Kubinki.
Forum "Armi-2015." biće održan od 16. do 19. juna u vojnom parku "Patriot" uz učešće najmanje 1.000 ruskih proizvođača oružja koji će predstaviti više od 5.000 predmeta vojne opreme, od inovativne do kosmičke tehnologije.
Izložba će obuhvatiti 50 tematskih klastera, uključujući oružje i vojnu opremu, vojnu biotehnologiju, inovativna goriva, integrisane laboratorije, laserske tehnologije, medicinsku opremu, robotičke sisteme, bezbjednosnu opremu za vojne objekte, simulatore i drugo.
Pogledaj vesti o: Moskva
Nastavak na Nezavisne Novine...




