Riker zadužen za normalizaciju odnosa Srbije i Kosova

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Feb.2019, 16:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Riker zadužen za normalizaciju odnosa Srbije i Kosova

Filip Riker, američki karijerni diplomata koji će 18. marta zameniti Vesa Mičela na mestu šefa Biroa Stejt departmenta za evropske i evroazijske poslove, biće takođe zadužen za proces normalizacije odnosa Srbije i Kosova, kao pristupanja Albanije Evropskoj uniji.

Za nekadašnjeg ambasadora SAD u Skoplju grčki crisismonitor.gr. piše da se "iz njegove biografije vidi da ne poznaje samo Severnu Makedoniju već i ceo Balkan, jer je bio uključen u važne diplomatske >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mirovne procese u regionu."

Kao neko ko ima iskustva iz prve ruke i upoznat je sa stanjem u regionu, Riker se smatra čovekom koji "završava posao", prenosi ovaj grčki portal i dodaje da će on raditi i na učvršćivanju veza SAD i Grčke.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.